Основи повноцінної годівлі

Основи годівлі, раціони, поживність речовин.

Items filtered by date: січня 2017 — Велика рогата худоба - цікавий блог
Понеділок, 23 січня 2017 11:11

ВІДТВОРЕННЯ І ГОДІВЛЯ

Відомо, що основною метою відтворення є отримання від однієї корови одного теляти на рік. Для того щоби працював даний алгоритм міжотельний інтервал повинен складати 315 днів (285 днів вагітності + 30 днів післяродовий період). 

Звідси отримуємо оптимальну тривалість сервіс періоду – 50 днів. Тобто, для проведення плідного осіменіння ми маємо

Статевий цикл – це складний нейрогуморальний ланцюговий рефлекторний процес, за якого відбувається комплекс морфологічних та функціональних змін у статевих органах і усьому організмі самки, спрямованих на створення сприятливих умов для відтворення, протягом від однієї до наступної стадії збудження. Розвивається статевий цикл у корів у три стадії: збудження, гальмування і зрівноваження.

В основі статевого циклу лежать періодично повторювані циклічні зміни у

Категорія: Відтворення
Понеділок, 23 січня 2017 07:35

ОЦІНКА НОВОНАРОДЖЕНИХ

У період новонародженості відбувається первинна адаптація організму до умов навколишнього середовища, які є для нього новими. Встановлюється легеневе дихання, змінюється кровообіг, починають виділятися первинні сеча і кал (меконій), починається секреція травних залоз. Змінюється обмін речовин, перебудовуються ферментативні процеси, удосконалюється терморегуляція, змінюється імунітет. Кукса пуповини відсихає і відпадає, а пупкова рана загоюється. 

Усі ці процеси регулюються центральною нервовою системою і тому важливе значення має ступінь розвитку новонародженого.  У зрілих (доношених) новонароджених механізм адаптації є більш досконалим ніж у плодів, які мають вади розвитку.

Про зрілість і ступінь розвитку новонародженого плода продуктивних тварин

Вівторок, 17 січня 2017 10:48

ЗАТРИМАННЯ ПОСЛІДУ В КОРІВ

Затримання посліду (retention placentae, r. secundinarum; від лат. re − назад; teneo − тримаю і secundinae − плацента, послід) − затримка у матці плідних оболонок після виведення плода (плодів) або аборту більше фізіологічного періоду.

Затримання посліду в корів діагностується, якщо він не виділився на протязі шести годин після народження плода (плодів).  Воно буває повним, неповним і частковим.

За повного затримання посліду в піхві виявляють розірвані навколоплідні оболонки і шнур пуповини, які назовні виходять дуже рідко, в основному під час лежання корови. Неповне затримання посліду характеризується звисанням його частини із зовнішніх статевих органів у вигляді сіро-коричневого шнура з котиледонами. Часткове затримання посліду діагностується шляхом огляду плодового місця після його вигнання назовні (відсутність окремих ділянок судинної оболонки свідчить про часткове затримання посліду). За необхідності для уточнення діагнозу проводять

Категорія: Ветеринарія

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 239-17-74

Телефон блогу 2Факс: (044) 239-17-75

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: cow@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок