Основи повноцінної годівлі

Основи годівлі, раціони, поживність речовин.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Вівторок, 14 березня 2023 13:39
  • Залишити коментар

milk bar

Одним із основних стримуючих факторів росту молочної продуктивності корів є низька продуктивність теличок в молочний та післямолочний періоди їх вирощування. Виробники зіштовхуються з постійними фінансовими витратами, витратами на оплату праці, головним чином спричинені використанням традиційних сосок з високою пропускною здатністю або напування телят молоком із відра.

Штучне середовище та традиційні методи напування відіграють велику роль у створенні та посиленні травного стресу у телят. Харчова (аліментарна) діарея є

звичайним явищем. У 2007 році було виявлено, що 57% смертності телят пов’язано з діареєю. Низькі показники приросту живої ваги телят – досить поширене явище, із-за якого фермери не випоюють багато молока телятам, оскільки хочуть уникнути розладів їхнього травного тракту.

Звичайним явищем є також гіперактивність телят. Телята в групі ссуть одне одного після випоювання їм молока, що спричиняє інфекції пупка та викликає довгострокові пошкодження тканин вим’я, що розвивається. Як наслідок, корови-первістки дуже часто мають «сліпі» дійки. Ці проблеми настільки поширені, що вважається нормальними і незважаючи на зусилля прекрасного менеджменту управління, ідеальної температури молока, вирощування телят залишається складним виробничим процесом, а проблему низької продуктивності ніхто не вирішує.

Змінивши спосіб подачі молока і контролюючи його потік при організації годівлі телят, можна значно зменшити або навіть і усунути симптоми травного стресу.

Нова революційна соска МІЛК БАР бореться із звичайними проблемами у телят і працює в гармонії з травною системою. Високотехнологічна соска МІЛК БАР розроблена для запобігання проблемам травлення, спричиненим традиційним «швидким» напуванням телят молоком.

soska

П’ять прорізів, розташованих по колу, забезпечують постійний, контрольований потік незалежно від положення соски. Контрольований потім молока зменшує травний стрес і аліментарну діарею.

5 poriziv

Запропонована інноваційна технологія гарантує, що телята вироблятимуть максимум слини, яка сприяє посиленню імунітету та покращенню травлення. При цьому в телят повністю задовольняється інстинкт ссання і, таким чином, зникає проблема перехресного ссання.

Революційна соска МІЛК БАР допомагає вирішити проблеми травлення зсередини.

Але як соски можуть мати такий великий вплив на телят?

Дивлячись на фізіологію теляти, яке ссе корову, легко зрозуміти, як соски з швидким потоком молока чи відра створюють проблеми для телят та фермера.

Як працює система травлення у телят? Коли теля ссе корову, воно чинить як позитивний, так і негативний тиск (стискання та ссання) на дійку корови. Стискання стимулює дійку, що викликає вивільнення окситоцину. Окситоцин змушує клітини вимені стискатися і виводити молоко з альвеол в цистерни над дійками. Ссання дозволяє теляті долати бар’єр сфінктера дійки і виводити з неї молоко. Теля п’є повільно, до 1 л молока за 4-5 хв і при цьому виділяє багато слини. Слина, яка при цьому утворюється, багата на лактоферин-лактопероксидазу, ферментну систему з антиоксидантами та антимікробними властивостями, що підвищує імунітет і покращує захист теляти. Це також врівноважує pH у сичузі, а повільне виділення молока разом зі слиною сприяє синтезу реніну та інших ферментів, що в свою чергу впливають на згортання молока. Ліпаза перетравлює жири, лактоза перетравлюється і всмоктується в кров.

Природне ссаня з використанням позитивного та негативного тиску активує стравохідний жолоб (вигнутий м’яз, який є основою стравоходу). 

MilkBar pravulne ssannya1

При правильній техніці ссання він закривається і утворює невеличку трубку, тому молоко досить швидко обходить рубець і потрапляє безпосередньо в сичуг. 

Засвоєння лактози та поживний дефіцит

Аліментарна діарея може бути пов’язана з двома основини причинами: поганим травленням та стресом. Стрес може бути наслідком різних причин, однією з яких є неправильна годівля, різка зміна концентрації замінника молока, наприклад, або низька його якість. Навколишній стрес, наприклад, раптова зміна погоди тощо.
Стрес для травлення є ключовим фактором. Якщо pH в сичузі неоптимальне і секреція кислоти знижена, то здатність молока до згортання порушується, як і перетравлення молочного білка. Недостатнє згортання молока дозволяє надлишку цукру (лактози) потравляти в кишечник і створювати джерело поживних речовин для патогенів (Escherichia coli), кількість яких швидко зростає при взаємодії з сирим молоком або лактозою.

«Діарея зазвичай може бути пов’язана із недостатнім перетравленням молока в сичузі. Аліментарна діарея – наслідок надлишку лактози в кишечнику, спричиненого надто швидким виходом молока із сичуга, із-за чого воно не може розщеплюватися швидко. Харчова діарея часто призводить до інфекційних явищ. Патогени використовують надлишок лактози як джерело поживних речовин для збільшення чисельності» (джерело: «Департамент первинної промисловості»).

Довгостроковий впливДослідження показали, що окрім вартості та збільшенням робочого часу на лікування, телята, які страждають на аліментарну діарею перед відлученням, мають менші середньодобові прирости живої ваги, що негативно впливає на майбутнє відтворення. Подальші дослідження підтвердили, що аліментарна діарея перед відлученням негативно впливає на молочну продуктивність первісток.

Усунення причин Поряд із зменшенням навколишнього стресу, покращення засвоюваності лактози є ключовим у лікуванні аліментарної діареї. З досліджень ми знаємо, що контрольований потік молока для телят має позитивний ефект на травлення, сприяє доброму згортанню молока та покращує засвоєння лактози. Вироблення слини допомагає збалансувати pH до 1, зменшуючи навантаження на систему травлення.

Зменшення швидкості випоювання молока та надання можливості теляті ссати з контрольованою швидкістю за допомогою революційної соски МІЛК БАР максимізує вироблення слини та, зрештою, зменшує запалення.

Перехресне ссання

perechresne ssannya

Перехраесне ссання - це коли телята ссуть один одного після годівлі. Його можна не помітити, коли наповнювати пляшки та залишати телят для самостійного випоювання, але варто виділити час та перевірити чи присутнє перехресне ссання. Оскільки згодом це може спричинити короткочасні та довгострокові пошкодження. Якщо Ви спостерігаєте за своїми телятами після напування, то можете побачити, що тривалість часу, який вони витрачають на перехресне ссання, безпосередньо пов’язана із швидкістю, з якою вони п’ють молоко. Наприклад, для теляти, якому випоюють 4-5 л молока із «природною» швидкістю, потрібно приблизно 12-15 хв, щоб напитися. Після цього, теля буде тихим і спокійним. Його бажання ссати задоволене і теля теж задоволене. Якщо воно вип’є 4 л за 8 хв або швидше, то наступні хвилини витратить на перехресне ссання, щоб насититися природним потягом до ссання.

У чому полягає проблема? Короткострокові проблеми, такі як інфекції пупка, викликають неприємності, лікування яких потребує часу та коштів. Нас більше цікавить довгострокова шкода, тому що перехресне ссання спричиняє видалення кератинової пробки і залишає сосковий канал, який розвивається, відкритим для інфекції. Перехресне ссання тісно пов’язане з маститами і сліпими (атрофічними) долями вим’я у корів-первісток.

sosku problemy

Як це виправити? Поширеним рішенням для усунення проблеми перехресного ссання є відокремлення телят або використання носового кільця. Обидва «рішення» є допоміжними, але не вирішують основної проблеми, якою є швидке випоювання молока. Напування телят із природною швидкістю, використовуючи революційну соску МІЛК БАР із контрольованим потоком молока, може вирішити проблему перехресного ссання, і телят можна безпечно групувати в ранньому віці з мінімальним ризиком.

Групове утримання є дуже успішною системою, коли телят напувають з контрольованим потоком молока та оптимізацією робочого часу. Дослідження, проведене в Британській Колумбії, показало, що телята, які утримувалися парами, оптимально розвивалися і активно набирали живу вагу після відлучення, тоді у телят, які утримувалися індивідуально, спостерігалися відставання у наборі ваги після відлучення. Телята, які утримуються групами або парами, також навчаються в групі. У дослідженні, проведеному в Державному Університеті Юті, телята, які утримувалися групами, навчилися споживати закваску в більш ранньому віці, ніж телята, яких утримували окремо. Споживання закваски сприяє розвитку рубця, яка підвищує ефективність корму.

Follow the Teat Equipment Milk Bar Training NEW Solutions

Покращення росту Оптимальні середньодобові прирости живої ваги позитивно впливають на рівень відтворення та збільшення виробництва молока в першій лактації. Поліпшення засвоєння лактози є ключовим для того, щоб телята отримували повну користь від програм ефективної годівлі. З перетравленого молока в сичузі виділяється лактоза. Вона розщеплюється на глюкозу та галактозу, що всмоктується в кров, аби утворити основні джерела енергії для молодих телят.

Дослідження показують постійну та сильну тенденцію до підвищення середньодобових приростів живої ваги, коли телят напувають із соски МІЛК БАР з контрольованим потоком молока.

«Використання сосок з повільною швидкістю потоку молока для напування телят від одноденного віку до відлучення мають важливий вплив на процеси травлення в незрілому кишечнику. Таке покращення травлення та розвитку рубця у телят можуть сприяти перетравленню молока та інших кормів, що призводить до покращених показників росту і розвитку» (джерело: «Journal of Applied Animal Nutrition»).

Досліджуючи опубліковані дані та розуміючи фізіологію телят, ми можемо внести позитивні зміни в наше ставлення до вирощування телят. Якщо ми звернемо увагу на те, як п’ють наші телята та чим ми їх годуємо, тоді зможемо побачити, як телята реалізують свій генетичний потенціал. Довгострокові виробничі можливості покращуються, а витрати – зменшуються.

Революційна соска МІЛК БАР – це не лише важливий інструмент для отримання максимальної користі від молочних телят для здорового старту, а й для отримання в майбутньому високопродуктивних корів. Соска МІЛК БАР дуже міцна та легко фіксується на будь-якій типовій пляшці.
Впроваджуйте світовий досвід у своїх господарствах!

Більше інформації про систему МІЛК БАР можете отримати за телефонами: +38 050 380 63 42, +38 097 500 53 24.

МІЛК БАР – ефективна система старту природного формування високопродуктивної корови.

Журнал «Dairymen», лютий 2023


TEKRO.UA
ТЕКРО – більше ніж годівля!

Прочитано 1707 разів Відредаговано Середа, 15 березня 2023 13:51

Схожі статті

  • НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ СТОСОВНО ВИРОЩУВАННЯ ТЕЛЯТ

    900x400

    1. ЯК МІНІМІЗУВАТИ ДІАРЕЮ У ТЕЛЯТ У МОЛОЧНИЙ ПЕРІОД? ЩО НА ЦЕ ВПЛИВАЄ?
    Використання соски з повільним і контрольованим потоком молока покращує засвоєння молока, збільшує та допомагає телятам засвоювати лактозу, допомагає зменшити ризик діареї.
    Зменшуючи проблему потрапляння молока в рубець, ви зменшуєте

Media

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 290-29-30

Телефон блогу 2Факс: (044) 290-29-38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: cow@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок