Інші тварини

Різні корисні матеріали.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Середа, 08 лютого 2023 08:47
  • Залишити коментар

900x400

1. ЯК МІНІМІЗУВАТИ ДІАРЕЮ У ТЕЛЯТ У МОЛОЧНИЙ ПЕРІОД? ЩО НА ЦЕ ВПЛИВАЄ?
Використання соски з повільним і контрольованим потоком молока покращує засвоєння молока, збільшує та допомагає телятам засвоювати лактозу, допомагає зменшити ризик діареї.
Зменшуючи проблему потрапляння молока в рубець, ви зменшуєте

проблему ацидозу та відповідно попереджуєте проблему діареї

 

2. ЯК ПРАВИЛЬНО ЗНІМАТИ ТЕЛЯТ З ВИПОЮВАННЯ І ЩО КРАЩЕ ЗГОДОВУВАТИ ЇМ ПІСЛЯ МОЛОКА?
Найкраще закінчувати випоювання телят поступово - за один-два тижні до знімання з молока доцільно перевести на одноразову випойку (найкраще залишити вечірню даванку), зменшуючи кількість молока, залежно від Вашої схеми випоювання.
Крім зменшення та поступового виключення молока, з метою мінімізації «кормового» стресу, воду і комбікорм залишаємо без змін, досхочу. Якщо використовуєте сіно, то також слід продовжувати згодовувати його.

3. ЩО КРАЩЕ ДЛЯ ТЕЛЯТ - КОРОВ’ЯЧЕ МОЛОКО ЧИ ЗАМІННИК МОЛОКА?
Якщо замінник молока містить не менше 50-60% молочної основи - це є найкращим варіантом, адже Ви можете контролювати рівень жиру та білку для гарного росту телят.

4. ЧИ ПОТРІБНО ЗГОДОВУВАТИ ТЕЛЯТАМ СІНО В МОЛОЧНИЙ ПЕРІОД?
Не обов’язково, але якщо у вас є хороше сіно, чому б і ні, найважливішим все ж є збалансований комбікорм

5. У ПЕРШЕ ВИПОЮВАННЯ КРАЩЕ ДАВАТИ МОРОЗИВО ВІД МАТЕРІ, ЧИ МОЖНА ВІД РІЗНИХ КОРІВ?
Незалежно від того, від матері чи від іншої корови, найважливішим є рівень IgG, Вам потрібно перевірити IgG і дати найкраще в правильній кількості, об’єм 4 л до 6 годин, мінімум 6 л за перший день, це добре.
Годувати молозивом на другий день також є хорошим рішенням для забезпечення телят енергією

6. ЯКА РОЛЬ МОЛОЗИВНОГО ПЕРІОДУ У ПОДАЛЬШОМУ РОСТІ І РОЗВИТКУ ТЕЛЯТ?
Хороша годівля корів у сухостійний період важлива для отримання сильних телят, більш детально - запитайте у менеджерів компанії TEKRO.

7. ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗВОДИТИ СУХЕ ЗНЕЖИРЕНЕ МОЛОКО?
Дуже важливим фактором є вода гарної якості. Також вода при змішування повинна бути з правильною температурою: від 41 до 50° залежно від сухого молока.

8. ЧИ ВПЛИВАЄ ВМІСТ ЖИРУ В МОЛОЦІ НА ЗДОРОВ’Я І ПРИРОСТИ ТЕЛЯТ?
Жир - це перше та найкраще джерело енергії для молодого теляти, тому для кращого перетравлення необхідно забезпечити оптимальну кількість жиру в молоці (значні коливання негативно впливають на процеси травлення). Висока концентрація ліпази (зі слини) допоможе покращити перетравлення приблизно на 20%

9. ЧИ ДОЦІЛЬНО НОРМУВАТИ КОМБІКОРМ В ПЕРІОД ВІДЛУЧЕННЯ ТЕЛЯТ ВІД МОЛОКА? ЯКЩО ТАК, ТО ЯКІ ІСНУЮТЬ НОРМИ?
Стартовим комбікормом найкраще годувати досхочу до відлучення, перехід на раціон післямолочного періоду рекомендується починати за 10-14 днів до дня відлучення.

10. ЧИ КОРИСНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗБРОДЖУВАННЯ МОЛОКА МОЛОЧНОЮ ЧИ ІНШИМИ КИСЛОТАМИ? ЧИ МОЖНА ВИПОЮВАТИ ЙОГО ХОЛОДНИМ? ЯК ЗБРОДЖУВАННЯ ВПЛИВАЄ НА ПАТОГЕННУ МІКРОФЛОРУ?
Так, кислоти працюють добре, але краще застосовувати складний технологічний процес сквашування молока - молоко піддається «попередньому перетравленню або створожуванню» перед роздачою, що допомагає телятам краще перетравлювати молоко та засвоювати лактозу.
Але з хорошим травленням теляти та хорошим сичугом, здатним згущувати молоко, це не обов’язково. Пам’ятайте, що роль сичуга полягає в зброджуванні молока, тож навіщо вам штучне зброджування? Використання MILK BAR сприяє гарному формуванню зброджування молока, тому можна обійтися без додаткових витрат на кислоти чи інші зброджувачі

MILK BAR

11. ДЛЯ ВИПОЮВАННЯ ТЕЛЯТ ЯКЕ СУХЕ МОЛОКО КРАЩЕ 1% ЧИ 25%?
Для випоювання телят краще використовувати сухе молоко. Яке містить 50% -60% молочної основи. Гарної якості є в наявності в компанії Текро, більш детально можете уточнити у менеджерів компанії.

Blusuk

12. ВАША ТЕХНОЛОГІЯ - ЦЕ МОЛОЧНІ МАМИ, ЧИ ПРОСТО ГРУПОВЕ УТРИМАННЯ?
MILK BAR - для кращого перетравлення та засвоєння всього молока: незбираного, сухого, збродженого чи ферментованого. Система Milk Bar допомагає згрупувати телят безпечно та захищає їх від перехресного ссання. Це не молочна мама

13. ТЕЛЯТ ГРУПУЄТЕ З ОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ЧИ З ДЕКІЛЬКОХ?
Залежить від системи, так, у багатьох фермах, які вирощують биків, вони використовують MILK BAR, а телята надходять із кількох різних ферм. Молочні ферми здебільшого вирощують телят із власної ферми.

14. З ЯКОГО ВІКУ КРАЩЕ НАБИРАТИ ТЕЛЯТ В ГРУПИ?
Телят оптимально об’єднувати в групи з 14 дня до 21 дня від народження.

15. ЯК ЗМЕНШИТИ СТРЕС ВІД ГРУПУВАННЯ ТЕЛЯТ І ЗАПОБІГТИ ДІАРЕЇ?
Щоб зменшити стрес і проблему з діареєю вам потрібно використовувати систему вирощування MILK BAR, яка має якісні соски, які можуть контролювати потік молока.
Використання соски з повільним і контрольованим потоком молока покращує засвоєння молока, збільшує та допомагає телятам засвоювати лактозу, допомагає зменшити ризик діареї.
Зменшуючи проблему потрапляння молока в рубець, ви зменшуєте проблему ацидозу та відповідно попереджуєте діарею.
Обов’язково групуйте телят у приємних спокійних умовах. Найкраще групувати телят із максимальною різницею у віці до 15 днів.

16. ЯКА ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДІАРЕЇ ПРИ УТРИМАННІ ТЕЛЯТ В ГРУПАХ?
Використовуйте соску з контрольованим потоком молока та створюйте сприятливі навколишні умови. Обов’язково добре очищуйте та дезінфікуйте групові загони між двома партіями телят.

17. НАСКІЛЬКИ ВПЛИВАЄ ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР ПРИ ВИРОЩУВАННІ ТЕЛЯТ В ГРУПАХ?
Залежно від того, як Ви хочете вирощувати телят і за допомогою якого методу, для годівлі та вирощування телят потрібен персонал найкращого рівня….. найкращий працівник з усієї ферми……

18. ЧИ НЕ ПРИВОДИТЬ ГРУПОВЕ УТРИМАННЯ ДО ПОЯВИ В СТАДІ КОРІВ, ЯКІ ССУТЬ ОДНА ІНШУ?
Перехресне ссання відбувається лише від швидкої годівлі та стресу, тобто коли теля п’є молоко з відра або для ссання використовують соску з великою прохідністю молока.

19. ЕКОНОМІКА ТА ДОЦІЛЬНІСТЬ ГРУПОВОГО УТРИМАННЯ ТЕЛЯТ.
Групове утримання телят дешевше, якщо порівняти з індивідуальним вирощуванням. Ви можете дуже легко адаптувати свою індивідуальну систему під групову з мінімальними інвестиціями, у нас є багато прикладів вже з українськими фермами. Більш детально можете дізнатися у фахівців компанії TEKRO.

Самуель Малард – фахівець новозеланської компанії «MILK BAR» 

ВПРОВАДЖУЙТЕ СВІТОВИЙ ДОСВІД В СВОЇХ ГОСПОДАРСТВАХ!

Більше про систему MILK BAR за телефонами:

+38 050 380 63 42, +38 097 500 53 24

TEKRO.UA

A4

 

Прочитано 463 разів Відредаговано Середа, 08 лютого 2023 10:28

Схожі статті

  • КОНТРОЛЬ ПОТОКУ МОЛОКА – КЛЮЧОВИЙ ФАКТОР ЗНИЖЕННЯ АЛІМЕНТАРНОЇ ДІАРЕЇ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ВІДЛУЧЕНИХ ТЕЛЯТ

    milk bar

    Одним із основних стримуючих факторів росту молочної продуктивності корів є низька продуктивність теличок в молочний та післямолочний періоди їх вирощування. Виробники зіштовхуються з постійними фінансовими витратами, витратами на оплату праці, головним чином спричинені використанням традиційних сосок з високою пропускною здатністю або напування телят молоком із відра.

    Штучне середовище та традиційні методи напування відіграють велику роль у створенні та посиленні травного стресу у телят. Харчова (аліментарна) діарея є

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 290-29-30

Телефон блогу 2Факс: (044) 290-29-38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: cow@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок