Відтворення

Фізіологія і патологія відтворення, основи андрології, технологічні карти та програми відтворення.

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!
Середа, 17 травня 2017 20:15
  • Залишити коментар

Розморожування сперми проводять з використанням приладів: біотермостат ТБ-010, “Росинка”, “Росинка-1”, АЗСУ-3,-4 (активатор замороженої сперми універсальний) (рис. 1). 

 

Termostati dlja vіdtavannja spermi
Рисунок 1 – Термостати для відтавання сперми

 

Сперму бугаїв фасовану в формі необлицьованих гранул відтаюють за температури 38±0,5 °С в ампулах з розчином натрію цитрату або в стерильних флакончиках з-під антибіотиків. У флакончик з-під антибіотиків наливають 16мл 2,9 % розчину лимонно-кислого натрію та ставлять на 2–3 хв у водяну баню для підігрівання розчину.

 

Рівень води у водяній бані повинен лише закривати стовпчик розчину у флаконі. З посудини Дьюара охолодженим у рідкому азоті пінцетом дістають необлицьовану гранулу і відразу опускають у флакон з підігрітим розчином лимоннокислого натрію. За безперервного погойдування флакончика рукою, відтаюють гранулу до повного розморожування. Потім флакончик виймають і ставлять за кімнатної температури на фільтрувальний папір. Після оцінки рухливості сперму набирають в інструмент для введення.

Прискорене розморожування відкритих гранул проводять двоступеневим способом за допомогою приладу УДО-1, для чого виймають гранулу з рідкого азоту і поміщають у лійку пристрою, де вона підігрівається до температури 100 °С, а потім автоматично подається в ампулу з 2,9 % розчином натрію цитрату для кінцевого розморожування.

Під час розморожування сперми, що зберігається в облицьованих гранулах, з біотермостата виймають штатив. Гранулу опускають у воду (38±0,5 °С) і витримують до появи тонкого стержня льоду (10–12 с). Потім пінцетом виймають гранулу, струшують воду, почергово протирають стерильними марлевими серветками та ватним тампоном, змоченим у 96° спирті, і вводять в зоошприц.

Експозиція розморожування пайєт (соломинок) становить: об’ємом 0,25мл – 20, 0,5 – 40 за температури 35 °С. У разі тривалого (понад 5 років) зберігання пайєт чи облицьованих гранул їх розморожують у розчині натрію цитрату. 

Використовувати розморожену спермодозу потрібно лише за кімнатної температури (18–23 °С) протягом 10–15 хв.

Слід дотримуватися режимів відтаювання сперми; не виймати ємкості з гранулами сперми за межі нижньої третини горловини посудини Дьюара і поміщати їх зразу ж після взяття гранули назад.

 

Дози сперми. Об’єм і дози сперми залежно від методу зберігання наведені у таблиці 1.

 

Obєm і dozi spermi zalezhno vіd metodu zberіgannja

За використання сперми бугаїв-поліпшувачів, перевірених за якістю нащадків, допускаються дози з 10 млн. рухливих сперміїв та рухливістю 3 бали.

БАБАНЬ О.А., канд. вет. наук, консультант ТОВ «ТЕКРО»

Прочитано 7446 разів Відредаговано П'ятниця, 19 травня 2017 07:36

Отримуйте корисні новини!

Безкоштовно підпишіться та отримуйте нові корисні статті про свинарство раніше ваших конкурентів!

Залиште коментар

Поля із зірочкою (*) обов'язкові.

Контакти

Телефон блогу 1Тел. : (044) 290-29-30

Телефон блогу 2Факс: (044) 290-29-38

Пошта блогу/електронна адресаE-mail: cow@tekro.ua

Карта проїзду

04071, м. Київ, Україна, вул. Спаська, 5, оф. 60

Зворотній зв'язок